Přestávka

Dávám si přestávku. Vnímám, že právě teď se potřebuji postarat sám o sebe. Že si potřebuji dát péči.

Pravdou je, že mi přišla do života situace, se kterou jsem si nevěděl rady a která mi po delší době otevřela stav úzkosti. Stavy úzkosti jsem zažíval už v minulosti, jen jsem nevěděl, že to je úzkost. Vrátila se neočekávaně, jako nezvaný host. A já se potřebuji podívat, co mi chce říct. Je pro mě důležité toto téma zvědomit, připustit, že jako “učitel” mindfulness zažívám úzkost a že je to ok. Protože vnímám, že jakékoliv odmítání tohoto faktu mě vede jen do další bolesti.

Možná se ptáte jak je možné že zažívám úzkost, když praktikuji mindfulness. Možné to zkrátka je. Mindfulness, jak zmiňuji jinde, je zkrátka nástroj, který má jistou kvalitu, ostrost. Zatímco v minulosti jsem zažíval úzkost delší čas, teď s ní právě díky mindfulness umím lépe být. Všímat si co prožívám bez posuzování, být k sobě laskavý, postarat se o sebe, to jsou právě ty kvality, které učím v kurzech a které teď sám intenzivně používám.

A protože vnímám, že momentálně mám sníženou schopnost provádět ostatní tajemstvím mindfulness, protože by se snížila kvalita mých kurzů, dávám si na nějaký čas přestávku.

Pokud byste chtěli absolvovat kurz Mindfulness, doporučuji, abyste jej absolvovali u kvalifikovaného lektora, který má certifikaci učit “oficiální” mindfulness kurzy, tj. například MBSR nebo MBCT. V Brně je možné jít na kurz www.bemindful.cz.

Mějte se krásně.