Kurz MBSR

Kurz mindfulness MBSR je 8-týdenní kurz. Potkáme se jednou týdně na 2,5 hodiny, plus jeden celodenní workshop (9-16h) v sobotu/neděli v druhé části kurzu. Celkový rozsah setkání včetně informační schůzky je cca 27 hodin.

Kurz MBSR je intenzivní kurz Mindfulness, jehož účinky jsou prověřené stovkami vědeckých studií. Kurz je vhodný pro ty, kdo mají zájem dostat Mindfulness do svého života. Během kurzu začnete zakoušet benefity, které Vám všímavost přinese do života. Stejně jako uvidíte všechny překážky v praxi (lenost, ospalost, nuda, neklid, netrpělivost, atd.), o kterých budeme mluvit, na základě Vaší konkrétní zkušenosti. Co je také důležité, po osmi týdnech v kurzu si vytvoříte návyk pravidelně cvičit.

Před samotným kurzem je nutné absolvovat ochutnávkovou lekci, kde se dozvíte vše podstatné o kurzu, a uvidíte, jestli Vám vyhovuje můj způsob učení. Vaše dotazy budou zodpovězeny.
Na ochutnávkové lekci si vyzkoušíte i cvičení, které budeme během kurzu praktikovat. Ochutnávkovou lekci je možné absolvovat jen jednou a pak se můžete přihlásit na libovolný kurz.

Jádrem kurzu MBSR jsou cvičení prováděná v klidu (v sedě nebo vleže) nebo v pohybu (lehká jóga). Kurz je poměrně intenzivní a to proto, že základem kurzu je především domácí praxe v rozsahu 45-60min denně po celou dobu kurzu podle nahrávek, které dostanete. Kurz je založen na empirickém učení. Všechno co se v kurzu naučíte, bude především výsledkem Vaší praxe, nikoliv toho co Vám řeknu. Typická lekce kurzu zahrnuje:

  • tzv. formální praxi všímavosti formou cvičení. Cvičení se provádí například v leže (tzv. body-scan), v sedě (vědomí dechu a těla), jemná jóga zaměřená na všímavost nebo cvičení všímavé chůze,
  • práci ve skupině s různými aspekty všímavosti v běžném životě,
  • určení každodenních domácích cvičení,
  • cvičební materiály včetně audio nahrávek,

 

Cena kurzu je 4900,- Kč. (poskytuji individuální slevy)

Mým záměrem je, aby mindfulness byla dostupná pro všechny. Je to kvalita, která by měla dostat ke všem lidem.

Vím, že cena kurzu nemusí být dostupná pro všechny. Proto poskytuji individuální slevy pro zájemce s nízkými příjmy či v nepříznivé finanční situaci. Pokud byste cítili, že tohle je Váš případ, kontaktujte mě.

Na druhou stranu, účastníci s vysokými příjmy mohou přispět více a tím pomoci těm, kterým jejich finanční situace může bránit kurz zahájit. Dobré duše, kteří chtějí zlepšit dostupnost kurzu lidem v nepříznivé situaci, mohou zaplatit za kurz např. 7 000,- Kč nebo dle dohody